• Новак
Гербер 3-Та Храна Храна За Бебиња, Говедско Зеленчук, Оз Тегли

Гербер 3-Та Храна Храна За Бебиња, Говедско Зеленчук, Оз Тегли

DEN 0.33
Пристапност
Во достапна форма

Гербер 3-Та Храна, Храна За Бебиња Од Говедско Зеленчук комбинира вкусни состојки за да го насмее вашето малечко за време на оброкот. Направено со месо и зеленчук кои ги исполнуваат високите стандарди за квалитет На гербер, ова вкусно бебешко пире ги изложува бебињата на различни вкусови, што им помага да прифатат нови вкусови. Секоја порција од оваа храна за бебиња од месо има 5гр протеини. Оваа фаза на храна за бебиња гербер 3 содржи напредна текстура, која е идеална за помагање на вашето малечко да научи како да управува со повеќе текстури. Спакувано во стаклена тегла за храна за бебиња, погодно се става во кеса за пелени за оброци за бебиња во движење. Здравјето и безбедноста на вашето малечко беа и секогаш ќе бидат највисок приоритет На гербер. Ние сме лидер во исхраната на доенчињата, не само затоа што одгледуваме храна што ќе го нахрани вашето малечко, туку и затоа што знаеме каква храна му треба на вашето малечко. Дванаесет (12) 6 мл тегли Гербер 3-Та Храна, Храна За Бебиња Од Говедско Зеленчук. Фаза на храна за бебиња 3 со напредна текстура им помага на роботите да преминат во цврста храна. Вкусно бебешко пире направено со месо и зеленчук за вкус што ќе го сака вашето бебе. Овие герберски грицки за бебиња вклучуваат 5g протеини по порција и се преполни со хранливи материи. Фаза 3 пирето за храна за бебиња ги изложува бебињата на различни вкусови и комбинации на состојки. Едноставно отстранете го капакот, печете ја теглата со храна за бебиња во микробранова печка, промешајте и тестирајте ја температурата за лесни оброци за бебиња и закуски за мали деца. Ставете ги остатоците од храна за бебиња во фрижидер и користете ги во рок од 2 дена.

Главните карактеристики

Избор на клиент