• Новак
Дорман Спојката Господар Цилиндар За Специфични Орел Хјундаи Мицубиши Модели Одговара избери: 1990 - ХЈУНДАИ ЕКСЕЛ, 1992 - ХЈУНДАИ ЕЛАНТРА

Дорман Спојката Господар Цилиндар За Специфични Орел Хјундаи Мицубиши Модели Одговара избери: 1990 - ХЈУНДАИ ЕКСЕЛ, 1992 - ХЈУНДАИ

DEN 408.16
Пристапност
Во достапна форма

Спојката господар цилиндар протекување или дефект? Оваа директна замена е прецизно дизајнирана за да одговара на оригиналниот дизајн на опремата во одредени години на возила, марки и модели за сигурна замена. Со над 80.000 производи поддржани од тим инженери и експерти за производи со седиште во Соединетите држави, Дорман е првиот избор на автомобилски професионалци, механичари во дворот и самостојни низ Северна Америка. Директна замена - овој главен цилиндар на спојката е изграден за да одговара на оригиналниот господар на спојката во одредени возила. Прецизен дизајн-обратно-дизајниран од оригинална опрема за беспрекорно вклопување и сигурно функционирање. Издржливи материјали-вклучува висококвалитетни гумени компоненти за компатибилност со стандардната течност за сопирачките. Доверлива вредност поддржана од тим инженери и експерти за контрола на квалитетот во Соединетите држави. Обезбедете вклопување-за да бидете сигурни дека овој дел одговара на вашето точно возило, внесете ја вашата година, направете, моделот и конфигурацијата во алатката за монтирање на оваа страница. Одговара Изберете : 1990-1994 ХЈУНДАИ ЕКСЕЛ 1992-1995 ХЈУНДАИ ЕЛАНТРА 1991-1993 ХЈУНДАИ СКУПЕ 1989 ОРЕЛ САМИТ 1990-1993 МИЦУБИШИ ПРЕЦИЗНО и повеќе - додадете го вашето возило во нашиот додаток за вклопување за да проверите.

Главните карактеристики

Избор на клиент