• Новак
П 5-То Тркало Кука, 24, фунти

П 5-То Тркало Кука, 24, фунти

DEN 1.00
Пристапност
Во достапна форма

КУРТОТ Q24 е шампион во тешка категорија на 5-то тркало. Со бруто капацитет за тежина на приколката од 24.000 фунти. и ограничување на вертикално оптоварување од 6.000 фунти., Q24 е способен да се справи со најтешките приколки на 5-то тркало, вклучувајќи луксузни rv и преголеми кампери. Нешто што го издвојува куката Со 5-то тркало Q24 Од конкурентните модели е неговото сферично аксијално лежиште. Наместо да има комплет прачки на кои главата на куката може да се врти, Q24 користи сферично лежиште за да дозволи главата на куката да се врти буквално во која било насока. Ова значи помазни свиоци, потивко возење и помалку оптоварување на вашата опрема за влечење и камион. Накуцването За приколка Со ТРКАЛА Q24 5-то тркало, исто така, има вилици со двојно заклучување, глава за самостојно усогласување, работа со една рачка и индикатор за спојување со три позиции. Доаѓа со издржлива завршница на карбид во прав, ограничена доживотна гаранција и се тестира во согласност со SAE J2638 за безбедност. Овој накуцване на 5 - то тркало 24к доаѓа со збир на стандардни ногарки на 5-то тркало кои се подготвени да се монтираат во креветот на вашиот камион со пар шини и држачи на 5-то тркало (основни шини и загради што се продаваат одделно). Одредени иглички кутии во стилот на бедем, како Што е Страничниот Намотувач, не се компатибилни со куки ОД СЕРИЈАТА П-КУКИ И не треба да се користат бидејќи може да создадат опасности за ракување со возила / приколки. Ве молиме контактирајте Ја Поддршката НА ПРОИЗВОДОТ ЗА информации за компатибилност. Сферичното аксијално лежиште ја навалува главата во која било насока за непречено, тивко возење. Двојните вилици целосно ја завиткуваат кралската игла за да го намалат чакањето и да ја зголемат безбедноста. Широката, самостојна глава помага да се елиминираат грешките при резервна копија на приколката.

Главните карактеристики

Избор на клиент