• Новак
Заштитен знак Ликовна Уметност Мартин Смирен Платнена Уметност Од Ен Коте

Заштитен знак Ликовна Уметност Мартин Смирен Платнена Уметност Од Ен Коте

DEN 2601.60
Пристапност
Во достапна форма

Уметник : Ен Котесубјект : Флоралстил : Модерен И Современ Тип На Производ : Уметност Завиткана Во Галерија Ова уметничко дело подготвено за закачување, завиткано во галерија има големо растение над светло сина позадина.Ана котес лингвистичката позадина е шарена. Зборува четири јазици : француски, шпански, англиски и илустрација. Нејзиното уметничко дело е разиграно и живо, но сепак сонувачко и мистериозно. Родена Во Монтреал, Квебек, Ана заработи Диплома За Графички Дизајн и Диплома За Визуелна Уметност од Универзитетот Во Квебек, Канада. Многу Рекламни Агенции и Издавачи имаат корист од подарокот На Ана како илустратор и Графички Дизајнер. Таа предава Графички дизајн и Илустрација Во Канада и Јужна Америка. Повеќето од нејзините инспирации доаѓаат од нејзината страст кон другите култури. Ана моментално работи како графички дизајнер и е со седиште во Отава, Канада Гикли (џи-клеј) е напреден процес на печатење за создавање висококвалитетни репродукции на ликовна уметност. Достижната извонредност што ја овозможува графиката На Гикли ја прави репродукцијата практично неразлична од оригиналното парче. Резултатот е широко прифаќање На Гикли од галерии, музеи и приватни колекционери. Галерија заврши е метод на истегнување на платно на уметникот, така што платното се обвиткува околу страните и е обезбедена скриена, дрвена рамка. Овој метод на истегнување и подготовка на платно овозможува без рамка презентација на готовата слика. голема фабрика во текот на светло сина позадина.

Главните карактеристики

Избор на клиент