• Новак
Ранчо РС7МТ РС Амортизер Одговара изберете: - , ЏИП WRANGLER НЕОГРАНИЧЕН

Ранчо РС7МТ РС Амортизер Одговара изберете: - , ЏИП WRANGLER НЕОГРАНИЧЕН

DEN 2.67
Пристапност
Во достапна форма

Апликација наместена за прецизно ракување на пат и надвор од патот, монотубните шокови На Ранчо РС7МТ се многу ефикасни во дисипацијата на топлината, што ги прави идеални за екстремна употреба надвор од патот и поголеми пакети со тркала и гуми. Шоковите RS7 MT имаат интегриран систем за запечатување на бришачите за нечистотија што ги држи нечистотијата и остатоците надвор, стврдната клипна прачка што се спротивставува на гребнатини и корозија плус внатрешен браник за враќање за да го изедначи вашето возење на кој било терен. ПРЕЦИЗНО РАКУВАЊЕ и ПЕРФОРМАНСИ Дефлективниот Вентил на Дискот има дигресивно, линеарно или прогресивно вртење врз основа на барањата за примена за прецизно ракување и перформанси на и надвор од патот. СИЛЕН И ИЗДРЖЛИВ Се Одликува со хромирана клипна прачка од 14мм за да се спротивстави на гребнатини и корозија, двојно заварени јамки во областите на стрес, метод на затворање со двојна јачина и резервна цевка со топла форма. СЕ СПРАВУВА СО ЕКСТРЕМНИ ТЕМПЕРАТУРНИ ПРОМЕНИ Голем 2-во. монотубното тело исполнето со течност за сите временски услови овозможува поладно работење, зголемена контрола на возилото и способност да издржат внатрешни температури Од -40 до 248°F. Дополнителни Функции Заврши : Насликани. Одговара Изберете : 2018-2019 ЏИП ВРАНГЛЕР НЕОГРАНИЧЕН 6 Цил 3,6 Л 2021 ЏИП ВРАНГЛЕР НЕОГРАНИЧЕН 4 Цил 2 Л 2020.2022 - 2023 ЏИП ВРАНГЛЕР 4 Цил 2 Л 2020-2023 ЏИП ГЛАДИЈАТОР СПОРТ и многу повеќе-додадете го вашето возило во нашиот додаток за вклопување за да проверите.

Главните карактеристики

Избор на клиент