• Новак
Floracraft занаетчиска топка од пена 3.8 Бело

Floracraft занаетчиска топка од пена 3.8 Бело

DEN 239.84
Пристапност
Во достапна форма

Започнете ги вашите училишни и занаетчиски проекти со вистинската база со употреба на Floracraft Craft Fōm - сега направени со рециклирана пластика! Неговата лесна структура е одлична за проекти во училницата, прикажување на забави и настани и сезонски декор. Floracraft Craft Fōm може да биде обоен или обложен со широк спектар на производи за да создаде буквално секоја боја или текстура. Плус, тоа е погодно и за внатрешна и за надворешна употреба. Направено од социјално одговорна, американска компанија. Овој пакет содржи две 3,8 ”бели топки занаетчии . направени од општествено одговорна, американска компанија . лесна за лесна приврзаност кон табли за презентација или виси . одлично за училницата, занаети за деца, групни проекти, забавни занаети, сезонски декор и повеќе . Одлично за свадби и правење диско топки и топки за бакнување. Направено со рециклирана пластика! Структурата на крцкави ќелии е одлична за okingиркање, берење, сечење, обликување и сликање.

Главните карактеристики

Избор на клиент