• Новак
Трговска марка ликовна уметност „луѓе 74“ платно уметност од Фенер Прес

Трговска марка ликовна уметност „луѓе 74“ платно уметност од Фенер Прес

DEN 1530.08
Пристапност
Во достапна форма

Уметник : Lantern Presssubject : People Style : Type Prodal Product Тип : Галерија обвиткано платно Арт. Квалитетни репродукции на ликовна уметност. Остварливата извонредност што ја дозволува печатењето на Giclee ја прави репродукцијата практично разликува од оригиналното парче. Резултатот е широко прифаќање на Giclee од галерии, музеи и приватни колекционери. Завитката со галерија е метод за истегнување на платното на уметникот, така што платното се обвиткува околу страните и е обезбедена скриена, дрвена рамка. Овој метод на истегнување и подготовка на платно овозможува беспрекорна презентација на готовото сликарство. Lantern Press 'People 74' Canvas Art.

Главните карактеристики

Избор на клиент