• Новак
Универзитет во Georgiaорџија памучна ткаенина Бела земја, асолметен дизајн-продаден од дворот

Универзитет во Georgiaорџија памучна ткаенина Бела земја, асолметен дизајн-продаден од дворот

DEN 95.84
Пристапност
Во достапна форма

Универзитет во Georgiaорџија, памучна ткаенина Бела земја, асолметража, распространета од дворот што го побаравте и ние сме слушале! Кажете здраво на нашата најнова колекција на NCAA лиценцирана памучна ткаенина. Оваа 100% памучна ткаенина од широкопојасен памук одговара на сите други дизајни на памук за вашето училиште и е совршена за ватирање или кој било проект за креативно шиење. Грижата за оваа ткаенина е лесна - само машинско миење на ладно со слични бои и суво суво на ниско. Не бели или железо. Продадено од дворот, овој висококвалитетна ткаенина од јужна Флорида, фино памучен класичен геометриски дизајн е широк 44 инчи и може да се купи во должина до 10 јарди. Ако нарачате повеќе од еден двор, ткаенината ќе пристигне во едно континуирано парче. Забелешка : Оваа ткаенина не е одобрена за облека за спиење на децата. Лиценците за овие официјални производи се само за лична употреба, а не за препродажба.

Главните карактеристики

Избор на клиент