• Новак
10к златен перничски пресечен скапоцен камен прстен

10к златен перничски пресечен скапоцен камен прстен

DEN 526.56
Пристапност
Во достапна форма

Родните камења се прекрасни подароци за пријателите и семејството, а тие се исто така сентиментално поседување на многу луѓе. Од античко време, постои заедничко верување дека камењата поседуваат посебна моќ и оние што го носат каменот на нивниот месец на раѓање од таа енергија. Легендата има, дека овие длабоко-црвени камења исто така го штитат својот носител додека патуваат. Гарнет, исто така, обично означува вечно пријателство и доверба. Известете ја вашата вечна убов. Овој зачудувачки прстен за намалување на перничето е поставен во амбиент за пасијанс. Прстенот за треперење на жолтото злато за треперење му овозможува на гарнетот да блесне повеќе во поставката. Овој прстен не е „само уште еден прстен“, тоа е убава изјава дека таа ќе биде среќна да ја носи. Затоа е совршен камен да му се даде на пријател или сакан кој е роденден е во јануари. Jordanордан Блу Cујорк знае што е жешко. Getе станете екстатични со елеганцијата, безвременската вредност и фините детали што влегуваат во секое парче накит. Горди сме да кажеме дека целиот наш накит поминува со најголема контролна инспекција. Со 40 -годишно искуство, Jordanордан Блу NYујорк е секогаш трендсетирање и ве одржува мода напред. 10к златен перница исечен на прстенот на скапоцен камен.

Главните карактеристики

Избор на клиент