• Новак
Марк Jacејкобс Дејзи Еу де тоалета, парфем за жени, 3. Оз

Марк Jacејкобс Дејзи Еу де тоалета, парфем за жени, 3. Оз

DEN 1.67
Пристапност
Во достапна форма

Марк Jacејкобс Дејзи Еу де тоалета, парфем за жени, 3,4 мл без напор шарм и младешка елеганција на Марк obејкобс Дејзи ве транспортира до место што е оптимист, убав и чист. Чудното бело маргаритки на капачето му даваат на иконското шише маргаритка ретро-ладно пресврт-исто толку шармантна и уникатна како жената што го носи мирисот. Мирисот на мирисот. Флертувачки. Слободен дух. Секогаш елегантен, секогаш волшебна, но не премногу сериозна маргаритка на тоалета од Марк obејкобс е пенлив цветен букет. Приказна за брендот 30 години, Марк Jacејкобс продолжува ненамерно да ги обликува границите на американската мода. Неопределените карактеристики на неговата етикета за имиња се резултат на одредена уникатна, невообичаена искрена и брилијантно отворена перспектива. Марк продолжува да ја истражува убавината во неочекуваниот и го пренесува луксузот што постои во секојдневието. Во суштината на вредностите на компанијата е неговото верување дека ние сме секој од нашиот сопствен филм, и преку радоста на ритуалот на модата, шминка и мирис, можеме да помогнеме во понатамошно дефинирање на нашата индивидуалност и личност. Марк obејкобс продолжува да нуди мода и додатоци преку широк спектар на пристапност без да се загрози чесноста и интегритетот. Врвните ноти се виолетова лисја, грејпфрут во крвта и јагода. Средните белешки се виолетова, градинарија и јасмин. Основните ноти се мошус, бело шума и ванила.

Главните карактеристики

Избор на клиент