• Новак
Трговска марка ликовна уметност Ливерпул небото црвена 2 платно уметност од Мајкл Томпсет

Трговска марка ликовна уметност Ливерпул небото црвена 2 платно уметност од Мајкл Томпсет

DEN 399.84
Пристапност
Во достапна форма

Ова подготвено, уметничко дело завиткано од галерија, има акварелно небо на Ливерпул, Англија.Гикле (ЈЕЕ-Клеј) е напреден процес на печатење за создавање високо квалитетни репродукции на ликовна уметност. Остварливата извонредност што ја дозволува печатењето на Giclee ја прави репродукцијата практично разликува од оригиналното парче. Резултатот е широко прифаќање на giclee од галерии, музеи и приватни колекционери. Завитката со галерија е метод за истегнување на платното на уметникот, така што платното се обвиткува околу страните и е обезбедена скриена, дрвена рамка. Овој метод на истегнување и подготовка на платно овозможува беспрекорна презентација на готовото сликарство. Трговска марка ликовна уметност „Ливерпул небото црвена 2“ платно уметност од Мајкл Томпсет : Уметник : Мајкл Томпсет. Предмет : Мапи. Стил : современ. Тип на производ : галерија обвиткано платно уметност.

Главните карактеристики

Избор на клиент