• Новак
Трговска марка ликовна уметност „Исус ја спасува“ уметноста од платно од Крег Снодграс

Трговска марка ликовна уметност „Исус ја спасува“ уметноста од платно од Крег Снодграс

DEN 1.00
Пристапност
Во достапна форма

Печатење на giclee под акрилик во златна украсна рамка. Giclee (Jee-Clay) е напреден процес на печатење за создавање репродукции на ликовна уметност во музејот. Се додава јасен акрилик со кој се додава печатењето. Делото е целосно собрано од професионални рамки и е подготвен да се обеси. Трговска марка ликовна уметност „Исус ја спасува“ уметноста на платното од Крег Снодграс : Уметник : Крег Снодграс. Тема : Графичка илустрација. Стил : современ. Тип на производ : галерија обвиткано платно уметност. Ова подготвено да се обеси, уметничко дело завиткано од галерија има седен робот опкружен со море змии со starsвезди и крст во кој се вели „Исус спасува“ во позадина. Giclee (Jee-Clay) е напреден процес на печатење за создавање високо квалитетни репродукции на ликовна уметност. Остварливата извонредност што ја дозволува печатењето на Giclee ја прави репродукцијата практично разликува од оригиналното парче. Резултатот е широко прифаќање на Giclee од галерии, музеи и приватни колекционери. Завитката со галерија е метод за истегнување на платното на уметникот, така што платното се обвиткува околу страните и е обезбедена скриена, дрвена рамка. Овој метод на истегнување и подготовка на платно овозможува беспрекорна презентација на готовото сликарство.

Главните карактеристики

Избор на клиент