• Новак
Топбуј 32.5 - 43 Прилагодлив Полипропиленски Стоечки Уметнички Штафелај

Топбуј 32.5 - 43 Прилагодлив Полипропиленски Стоечки Уметнички Штафелај

DEN 3.00
Пристапност
Во достапна форма

Покрај тоа, тој е опремен со 2 должини на нозе, што ви овозможува да го прилагодите уметничкиот штафелај според висината на вашето дете. Фиоката за складирање е пространа за поставување креда, маркери, гума за бришење, магнетни монистра и така натаму. Одвојлива табла за цртање со рачка им овозможува на децата да ја носат и да цртаат насекаде. Симпатичните бои ќе привлечат мали уметници да ја стимулираат својата имагинација и да создадат повеќе дела. Овој едукативен уметнички штафелај е добар подарок од детството за вашите деца над 3 години! Карактеристики : Безбеден Материјал и стабилна структура се безбедни за децата. Хуманизираните заоблени агли можат да ги заштитат децата од гребнатини. Структура на триаголник за да се обезбеди неговата добра стабилност. Бришење и магнетни монистра може да се привлечат на магнетната табла. Спецификации : Боја : Розова Сина. Материјал : ПП. Вкупна Димензија( Долги Нозе) : 24" х 17,5" х 43" (Л х ш х). Вкупна Димензија( Кратки Нозе) : 23" x 12" x 32.5" (L x w x H). Големина на табла : 16,5 " х 20 "(Л х Ш). Нето Тежина : 7 килограми. Применлива Возраст : 3+. Пакетот Вклучува : 1 x Деца Триножник, 2 x Чаша За Складирање, 5 x Пенкало За Табла, 12 x Креда, 1 x Креда Капа, 1 x Гума За Бришење, 12 x Магнетни Монистра, 1 x Налепница Изработена од премиум пп материјал, уметничкиот штафелај со СЕРТИФИКАЦИЈА НА АСТМ е еколошки и безбеден. Двостран штафелај им овозможува на 2 деца да цртаат и да играат во исто време, зголемувајќи ја нивната интеракција. Дојдете со 4 долги нозе и 4 кратки нозе, можете да изберете која должина на ногата ќе ја инсталирате слободно. Отстранливиот дизајн им овозможува на децата да го тргнат триножникот од рамката за да го користат како рачна табла за цртање. Овој едукативен уметнички штафелај може да го развие интересот на децата за сликање и да ја стимулира нивната креативност.

Главните карактеристики

Избор на клиент