• Новак
Магнафлоу-Каталитички Конвертор Одговара изберете: 2001-ДОЏ НЕОН, КРАЈСЛЕР НЕОН

Магнафлоу-Каталитички Конвертор Одговара изберете: 2001-ДОЏ НЕОН, КРАЈСЛЕР НЕОН

DEN 399.20
Пристапност
Во достапна форма

Хеви Метал Каталитички Конвертор (24296) Од Магнафлоу. Конфигурација На Конверторот : Директно Вклопување. Со Заптивка. Без Воздушна Цевка. Со Пред-Мачка О2 Сензор Порта. Каталитички Влез Дијаметар : 2.25". Каталитички Излез Дијаметар : 2.25". Каталитички Конвертор Вкупна Должина : 29.5". Ако на вашиот автомобил му треба замена, инсталирајте оној што ќе ве одведе низ проверката на смогот. Овој конвертор директно ќе ја замени фабричката единица, со мала или никаква изработка. Каталитичкиот Конвертор Со Директно Вклопување е точна замена за вашиот конвертор на акции, со интерфејс на двата краја што ќе овозможи да се забрави во издувниот систем. Обично не се потребни измислици или модификации. Достапно е ВО OBD II (Дијагностика на Одборот, 2-та Генерација), пред-OBD II и oem ОДДЕЛЕНИЕ OBD II конфигурации. Предобд II е за рани возила (генерално 1995 или постари), кои беа опремени со 2-насочни, 3-насочни или 3-насочни конвертори за вбризгување воздух. Двонасочните конвертори оксидираат штетни Јаглеводороди (HC) и Јаглерод Моноксид (CO). ЕО# Д-193-137 ЕО# Д-193 - 137 Магнафлоу Каталитички Конвертор Дополнителни Функции Заврши : Нерѓосувачки Челик. Одговара Изберете : 2001-2005 ДОЏ НЕОН 4 Цил 2 Л 2000 КРАЈСЛЕР НЕОН 4 Цил 2 Л 2001 ПЛИМУТ НЕОН 4 Цил 2 Л и повеќе-додадете го вашето возило во нашиот додаток за вклопување за да проверите .

Главните карактеристики

Избор на клиент