• Новак
Атлас сила HP 225 60R 98H гума

Атлас сила HP 225 60R 98H гума

DEN 0.33
Пристапност
Во достапна форма

Atlas Force HP е гума за сите сезони што е дизајнирана да испорача одлична влечење, ракување и начини на патишта во влажни или суви услови. Асиметрична шема на шара со централен дел дизајниран за одводнување на влажни временски услови и надворешни рабови за засилена сува влечење. Повеќето променливи шари на теренот ги откажуваат звучните бранови за да ги намалат звуците на патот и да создадат тивко, удобно возење за возачите и патниците. Стилно вкоренети жлебови на рамото го подобруваат одговорот на управувачот. Центарот за екстра-стиф го зголемува цврстото чувство на права линија и овозможува силни перформанси на сопирањето.

Главните карактеристики

Избор на клиент