• Новак
Мерач на должина на случајот Ли и школка

Мерач на должина на случајот Ли и школка

DEN 1.00
Пристапност
Во достапна форма

Мерачот на должината на случајот Ли е прецизен и лесен начин за намалување на месинг случаи до должина и квадрат на устата. Бара да функционира секач на Ли и заклучување. Следно, мерачот на должина треба да се нафрли во секачот за тример на случајот (продаден одделно). Мерачот на должината е поставен да го намали секој случај во рамките на спецификациите. Откако алатките ќе се навртуваат заедно, следниот чекор е кастрење на случајот. Само ставете го празниот месинг во школка, вметнете го мерачот на должината на случајот во празното парче месинг и свртете го секачот додека парчето месинг не се исече на однапред одредена должина. Лесно е да се добијат конзистентни должини на случајот и устите на квадратни случаи, помагајќи да се задржи повторно вчитувањето муниција што е можно попрецизно. Спецификации : - Кертриџ : 7,5х54мм Француски мас- материјал : челик ли мерач на должина на случајот и мерач на школки.

Главните карактеристики

Избор на клиент