• Новак
Трговска марка ликовна уметност Мирни води, Скарборо Канвас wallидна уметност од Johnон Аткинсон Гримшоу

Трговска марка ликовна уметност Мирни води, Скарборо Канвас wallидна уметност од Johnон Аткинсон Гримшоу

DEN 1530.08
Пристапност
Во достапна форма

Подготвени за откажување на презентацијата што може да се претстави во различни големини Оваа подготвена за виси, галеријата завиткано уметничко парче има пејзаж на чамци на вода. Giclee (Jee-Clay) е напреден процес на печатење за создавање високо квалитетни репродукции на ликовна уметност. Остварливата извонредност што ја дозволува печатењето на Giclee ја прави репродукцијата практично разликува од оригиналното парче. Резултатот е широко прифаќање на Giclee од галерии, музеи и приватни колекционери. Завитката со галерија е метод за истегнување на платното на уметникот, така што платното се обвиткува околу страните и е обезбедена скриена, дрвена рамка. Овој метод на истегнување и подготовка на платно овозможува беспрекорна презентација на готовото сликарство.

Главните карактеристики

Избор на клиент