• Новак
Делукс костум за Ноќта на вештерките на Пепелашка, големини l

Делукс костум за Ноќта на вештерките на Пепелашка, големини l

DEN 799.84
Пристапност
Во достапна форма

Bibbidi-Bobbidi-Boo! Остварете ги сите ваши соништа, но само ако сте дома до полноќ со овој костум на Ноќта на вештерките на Пепелашка Делукс! Овој прекрасен фустан со должина на сатен во должина на подот се одликува со ракави со сатенски ракави, органза пилум и чакер и лента за глава за да го завршите вашиот магичен ансамбл. Идеално за следната забава за Ноќта на вештерките или трик или лекување со децата. Материјал : 100% полиестер. Грижа : Чиста на самото место. Земја на потекло : Увезен. Сет вклучува : фустан, лента за глава и ѓердан од чакер. Деколте : лажичка. Затворање : стил на пуловер; Затворање на задната кука и јамка. Ракави : кратки ракави на мафини. Карактеристики : наметка со должина на подот; Peplum од органза. Белешка : Чевлите не се вклучени. © Дизни, сите права се задржани. Костим за Ноќта на вештерките на Пепелашка.

Главните карактеристики

Избор на клиент