• Новак
Кинески Мушка Аритметика Абакус Едукативен Абакус За Студенти Сметководител

Кинески Мушка Аритметика Абакус Едукативен Абакус За Студенти Сметководител

DEN 1.33
Пристапност
Во достапна форма

Описр. Изработен од абс материјал, овој абакус е безбеден, издржлив и практичен за долготрајна употреба, со гроздобер дизајн, погоден за студенти, деца, сметководители итн. Овој абакус има за цел да ги обучи децата во абакус ментална аритметика за подобрување на нивната способност за броење, развој на мозокот итн.R. Карактеристикиr. r. - Боја : Како Што Е Прикажаноr. - Материјал : ABSr. - Големина : 36,00 X6, 50 X1, 50cm/14, 15 X2,55 X0,59in r. - Изработен од абс материјал, безбеден, издржлив и практичен за долготрајна употреба.р. - Погоден За студенти, деца, сметководители итн.р. - Имаше За цел да ги обучи децата во абакус ментална аритметика за подобрување на нивната способност за броење, развој на мозокот итн.р. - Кинески стил, исто така погоден за собирање, украсување на вашата канцеларија, дневна соба, учење итн.р. - алатка За Образование за наставник или подарок за колекционери на абакус. Изработен од абс материјал, безбеден, издржлив и практичен за долготрајна употреба. Погоден за студенти, деца, сметководители итн. Со цел да ги обучи децата во абакус ментална аритметика за подобрување на нивната способност за броење, развој на мозокот итн. Кинески стил, исто така погоден за собирање, украсете ја вашата канцеларија, дневна соба, студија итн. Образовна алатка за наставник или подарок за колекционерите на абакус.

Главните карактеристики

Избор на клиент