• Новак
Ричфилд Студиос безжичен ден и ноќна клеточна сенка, бела

Ричфилд Студиос безжичен ден и ноќна клеточна сенка, бела

DEN 3.33
Пристапност
Во достапна форма

Денот и ноќната клеточна сенка на Ричфилд Студиос е една од најразновидните мобилни нијанси на располагање. Тој нуди комбинација на чисти и затемнети материјали за целосен опсег на контрола на светлина и приватност. Долната сенка ја блокира светлината и обезбедува максимална приватност додека горната чиста ткаенина нежно ја филтрира светлината во просторијата. Операцијата безжична употреба е лесна за употреба и е безбедна за деца и миленичиња. За инсталации во внатрешноста на монтирање - нарачајте ја точната големина на прозорецот. ¼ инчи одбивање ќе се земе на ширина за соодветно вклопување во рамките на прозорецот . За инсталациите за надворешни монтирани - препорачуваат да додадете 4 инчи на ширина (2 ”од двете страни) и должина за оптимална контрола на светлината и приватност . две ткаенини во Една сенка овозможува прилагодена контрола на светлината и приватноста. Врвната чиста ткаенина овозможува светлината да се филтрира во собата. Крајната ткаенина на дното блокира надвор од светлината и нуди целосна приватност. Мобилната конструкција заштедува енергија со обезбедување изолација од топлина и студ. Безжичен дизајн додава безбедност за деца и миленичиња.

Главните карактеристики

Избор на клиент