• Новак
Трендови Меѓународен Класичен Календар За Црни Биро

Трендови Меѓународен Класичен Календар За Црни Биро

DEN 151.20
Пристапност
Во достапна форма

Овој Класичен Црн Календар за 2024 Година ќе ве одржува добро организирани со неговиот едноставен црн дизајн. Големите мрежни простори и дополнителните месечни мрежи преку дното ви даваат многу простор да запишете важни потсетници, состаноци, активности, датуми на достасување или белешки. Календарите за биро се совршена големина за чување на вашата канцелариска маса или на вашиот работен простор. Или, ако сакате, можете да го закачите овој календар на ѕидот со вклучените дупки за вежбање. Овие Календари за Датуми имаат страница за секој месец во 2024 година, како и последните четири месеци од 2023 година. Перфорираните страници го олеснуваат раскинувањето на страницата на календарот на крајот на месецот и откривањето на следната месечна страница. Овој Класичен Календар За Црно Биро За 2024 година содржи месечни страници со откинување со делови за белешки за септември 2023 година до декември 2024 година. Карактеристики дупчете дупки за лесно закачување и пластични агли за да ги спречите страниците да виткаат. Прикажете го овој календар за 2024 година на ѕид, табла од плута или огласна табла или чувајте го на бирото за да Останете организирани и продуктивни со следење на важни датуми – совршени за дома, училиште или канцеларија. Јазик : Англиски. Димензиите на календарот се 17 "х 11.45".

Главните карактеристики

Избор на клиент