• Новак
Професионална Рф Лице Подмладување На Кожата На Очите Подигнување Отстранување На Брчки Машина За Убавина САД Приклучок

Професионална Рф Лице Подмладување На Кожата На Очите Подигнување Отстранување На Брчки Машина За Убавина САД Приклучок

DEN 1.67
Пристапност
Во достапна форма

2 инчпакувана Тежина : Прибл. Кога се создава топлина во ткивото на кожата, антибиотскиот ефект се активира и потоа ги нормализира лојните жлезди и регулираното лачење на себум, што помага да се намали лачењето на мозолчиња(акни).3 inch Optional Приклучок : ЕУ Приклучок, Сад Plug Package Димензија : Прибл. Ова ќе биде посигурно и посигурно за употреба. 28 * 28 * 13см / 11 * 11 * 5. Спецификации : Материјал : ASBRF Фреквенција : 2 Mhz Power : 75wvoltage : AC 100 V-240 VFrequency : 50-60 HZProbes Големина : 10mm / 0.Опис : Го Усвои најновиот иновативен биполарен рф систем, кој обезбедува радиофреквентна енергија и пренесува униформен волуметриски ефект на греење во длабокиот дермис и основното ткиво за да се постигне ефект на затегнување, избелување на кожата, отстранување на брчки, пеги, мозолчиња, акни, намалување на црниот круг, вреќи за очи и подмладување на кожата. Еупед со само-дијагностички функции врз основа на безбеден дизајн, кој автоматски може да ја изврши верификацијата на ефикасноста сама по себе.Може да се користи на лицето и околу очите за затегнување, избелување на кожата, подобрување на еластичноста на кожата, отстранување на брчки, пеги, мозолчиња, акни, намалување на црниот круг, вреќи за очи и подмладување на кожата. Ова ќе биде посигурно и посигурно за употреба.Доаѓа со 2 различни биполарни глави за задоволување на вашата различна потреба.Пакетот Вклучува : 1 x Rf Машина За Убавина Со Рачка2 x Сонди(Сонда За Лице И Сонда За Очи) 1 x Адаптер за Напојување со Приклучок1 x Упатство За Употреба1 x Кутија За Пакети Го Усвои најновиот иновативен биполарен rf систем за испорака на радиофреквентна енергија, која е безбедна, хигиенска и безболна за вашата кожа.Земајќи малку време за закрепнување и нема ефект врз редовното работење или живеење, минимални несакани ефекти, очигледни и трајни долгогодишни резултати.

Главните карактеристики

Избор на клиент