• Новак
Автоматски заптивка на вратилото на излезот на менувачот

Автоматски заптивка на вратилото на излезот на менувачот

DEN 2.67
Пристапност
Во достапна форма

SKF веќе долго време е лидер во дизајнирањето и развојот на пломби, измислувајќи го првиот интегриран заптивка на вратилото во 1928 година. Оттогаш, постојано пионериравме нови дизајни и техники за врзување. Нашите заптивки се направени на специфични дизајни со употреба на премиум материјали за да се обезбеди дека заптивката има точни својства и за апликацијата и за околината. SKF заптивките се на пат повеќе од сто години, чувајќи ги лубрикантите и загадувачите надвор. Сите производи на SKF ги исполнуваат или ги надминуваат барањата за тестирање што обезбедуваат најдолг можен живот. Автоматски заптивка на вратилото на излезот на преносот се вклопуваат : 2013-2016 Hyundai Elantra 2017 Hyundai Elantra 4 Cyl 2 L 2012-2017 Kia Soul 2012 Hyundai Elantra 4 Cyl 1.8 L 2017 Kia Forte 2012-2017 Hyundai Accent 2014-2016 Kia Forte 4 Cyl 1.8 L 2011 Hyundai Elantra Touring 4 Cyl 1.8 L 2012-2017 Kia Rio 2013-2017 Hyundai Elantra GT 2013-2014 Hyundai Elantra Coupe и повеќе-Додадете го вашето возило во нашиот фит-додаток за да проверите.

Главните карактеристики

Избор на клиент