• Новак
Оасом органски овес со целта брашно 32oz торба

Оасом органски овес со целта брашно 32oz торба

DEN 0.33
Пристапност
Во достапна форма

Целата наша мешавина од органско брашно од жито е разноврсна и здрава алтернатива на редовното брашно, совршена за оние со нетолеранција на глутен. Направено со само 3 едноставни состојки-органско брашно од цело зрно овес, органско брашно од леќата и гума за џвакање на ксантан за печење-може да се користи во најразлични рецепти од слатко до солени. Одлично за колачиња, кафеави, леб, мафини, вафли, бисквити и палачинки, ова органско брашно од овес е главна оставата, чајната кујна за вкусно и пријатно печење. Овој производ е без орев од кикирики и дрвја. Брашно од овес : Ова цело зрно, органско брашно од овес прави одлична алтернатива на традиционалното брашно за секој со чувствителности на глутен или некој што сака да ја подобри својата диета. Опција без глутен : Сега можете да уживате во вашата омилена храна без глутен. Ова брашно од овес од влакна е одлично за вегански и диети без глутен. Користете го како брашно од тестенини, брашно од тесто, брашно од торта и многу повеќе. Брашно со сите намени : Користете брашно од овес за да направите леб (по можност сорти без квасец), бисквити, кора од пица, вафли, кафеави, колачиња од кикирики, snickerdoodles, торта, тесто од палачинка и други печива. Опција за здрава срце : Ниско во заситена маст и холестерол, брашното од овес е здрава алтернатива на традиционалното брашно од пченица и исто така содржи растворливи влакна.

Главните карактеристики

Избор на клиент