• Новак
Екстремни Ма Чамец Галванизиран Челик Сидро Синџир-со 3

Екстремни Ма Чамец Галванизиран Челик Сидро Синџир-со 3

DEN 0.67
Пристапност
Во достапна форма

Карактеристики галванизиран челичен синџир за сидро е топло поцинкуван за издржливост и отпорност на корозија и конструиран дизајниран за употреба во апликации за прицврстување на море ве молиме имајте предвид дека овој синџир не е оценет или дизајниран за апликации за подигнување над глава спецификации големина : 5/16" х 5' Материјал : Галванизирани Челични Окови : 3/8"Димензија : 3" h x 7.25" w x 6.75" lweate : 4.37 lbs-sku : nrthr1244 5/16" x 5 ' галванизиран челик сидро олово синџир,работно оптоварување ограничување : lbs./Јачина на кршење : фунти., Вклучува две окови од 3/8 инчи, Топло поцинкувана завршница, Оловните синџири ја зголемуваат моќта на држење на сидрото и го ограничуваат абразијата помеѓу линијата на сидрото и сидрото.

Главните карактеристики

Избор на клиент