• Новак
Погоден За Крал: Книгата За Готвење Елвис Присли, Претходно Во Сопственост На Другите Елизабет Меккеон, Ралф Гевирц, Џули Бенди

Погоден За Крал: Книгата За Готвење Елвис Присли, Претходно Во Сопственост На Другите Елизабет Меккеон, Ралф Гевирц, Џули Бенди

DEN 94.72
Пристапност
Во достапна форма

Ова е Претходна книга. Сите наши книги се Во Добра или подобра состојба.Формат : Другаавтор : Елизабет Меккеон, Ралф Гевирц, Џули Бандисбн10 : 1558531963ИСБН13 : 9781558531963 повеќе од триста рецепти За храна во Кои Уживаше Елвис, многу од нив ги обезбеди неговата долгогодишна готвачка Алвена Рој. Содржи ретки фотографии и прекрасни анегдоти и цитати. Илустрирани и индексирани. Погоден За Крал : Книгата За Готвење Елвис Присли, Претходно Во Сопственост На Други 1558531963 9781558531963 Елизабет Меккеон, Ралф Гевирц, Џули Банди.

Главните карактеристики

Избор на клиент