• Новак
Мета Балистичко Снимање Заштитни Очила, Чад Огледало Леќа

Мета Балистичко Снимање Заштитни Очила, Чад Огледало Леќа

DEN 0.33
Пристапност
Во достапна форма

Мета Балистичките Очила За Стрелање На allen® ги исполнуваат балистичките влијанија mil PRF 31013, ansi Z87+ удар со голема брзина и CE ISO 12312-1 : 2103 стандарди. Огледалните чадни леќи се против магла и против гребење. Мета Балистичките Чаши за Стрелање имаат обвиткана црна рамка со гумено парче нос што не се лизга, гумени слепоочници со двојно вбризгување и широка точка за монтирање за зголемена заштита на храмот. Карактеристика 1-Ги Исполнува Мил ПРФ 31013 Балистички Удар, Анси З87+ Удар Со Голема Брзина и ЦЕ ИСО 12312-1 : 2103 Стандарди, Карактеристика 2-Леќите Се Против Магла и Против Гребење, Имаат 3-Завиткајте Околу Црна Рамка, Функција 4 - Гумено Парче Од Носот Што Не Се Лизга, Функција 5 - Двојни Гумени Слепоочници Со Вбризгување.

Главните карактеристики

Избор на клиент