• Новак
Трговска марка ликовна уметност „Париз Фармхаус Модел ia 'Canvas Art by Pela Studio

Трговска марка ликовна уметност „Париз Фармхаус Модел ia 'Canvas Art by Pela Studio

DEN 704.00
Пристапност
Во достапна форма

Уметник : Pela Studio Subject : Abstract Style : Modern-Century Modern Product Type : Gallery-завиткана платно уметност Ова е подготвено за обесено, уметничко дело завиткано од галерија се одликува со француска архитектура и велосипед во колаж. Истакнати бои : бело, сиво, црно портфолио на диви јаболка/фотографија ги прикажува заедничките напори на нашите талентирани и креативни дизајнери и уметнички режисери. Користејќи ги пронајдените предмети, документи, фотографија и гроздобер уметност, работата на нашето студио се однесува на тековните трендови на дизајнирање. Нашите дизајнери се Лори Честер, Гретчен Греј-Бучанан, Моира Херши, Елисе Робичауд, Мајкл Мулан, Мајк Шик, Сју Шлабах, Пени Шехан и Лора Маршал. Giclee (Jee-Clay) е напреден процес на печатење за создавање високо квалитетни репродукции на ликовна уметност. Остварливата извонредност што ја дозволува печатењето на Giclee ја прави репродукцијата практично разликува од оригиналното парче. Резултатот е широко прифаќање на Giclee од галерии, музеи и приватни колекционери. Завитката со галерија е метод за истегнување на платното на уметникот, така што платното се обвиткува околу страните и е обезбедена скриена, дрвена рамка. Овој метод на истегнување и подготовка на платно овозможува беспрекорна презентација на готовото сликарство. Француска архитектура и велосипед во колаж.

Главните карактеристики

Избор на клиент